Mateřská škola ve Vilémově je jednotřídní mateřská škola, která poskytuje předškolní výchovu a vzdělávání.
Od 1.1.2003 se stala právním subjektem – příspěvkovou organizací. Její součástí je výdejna stravy. Budova mateřské školy patří k těm mladším, byla projektována pouze pro mateřskou školu a provoz po dostavbě byl zahájen 2.září 1983. V současné době patří mateřské škole pouze patro a zahrada, v přízemní části budovy sídlí obecní úřad, ordinace dětské a praktické lékařky a soukromá firma. Děti, které navštěvují naši mateřskou školu, mají potřebné množství prostoru, ať už se jedná o herní místnosti, které jsou dostatečně velké a světlé, ale také okolí, které nám může závidět leckterá městská mateřská škola. Vždyť právě proto se stala mottem našeho školního programu slova Jana Čarka: „Jen si , děti, všimněte, co je krásy na světě...“ . Krásné přírody je v okolí školy hodně. Během chvilky mohou být děti v lese, v sadu, u přehrady...
V Mateřské škole ve Vilémově je jedno a půl oddělení. Docházejí sem děti zpravidla ve věku od 3 do 6 nebo 7 let. Velkou část tvoří dojíždějící děti z Bílska, Loučky, Olbramic.

Škola nabízí:
  plavecký kurz
  dopravní hřiště
  seznámení s počítačem
  výlet do ZOO
  výlet s myslivcem
  návštěva divadla v Olomouci společně s rodiči
  besídky, vystoupení
  maškarní ples pro děti
  kina a divadla v Senici
  slavnostní rozloučení s předškoláky

Informace ke stažení: